قالب وردپرس خبری وردپرس قالب وردپرس قالب وردپرس چند منظوره قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا

آموزش AdobeConnect کلاس مجازی

بعد از ورود به کلاس آنلاین ، محیط کلاس را مشاهده مى نمایید ، که محیط کلاس شامل بخش های زیر میباشد:
1 -شرکت کنندگانAttendees
2 – نوار ابزار
3-یادداشت ها Notes
4 -گفتگوی متنیChat
5 -فایل ها Files
6 -اشتراک گذاری ها Share
که به ترتیب به توضیح بخش های این کلاس می پردازیم و در انتها مابقی تنظیمات توضیح داده خواهد شد.

1 – پنجره شرکت کنندگان Attendees


شامل لیست شرکت کنندگان که تعداد افراد حاضر در کلاس و اسامی آنان را نشان می دهد،که شامل سه گروه کاربری
می باشد:

– Hosts  مدیران: کارشناسان ، ناظران و اساتید
مدیریت کامل کلاس اعم از شروع و پایان کلاس ها، صدور اجازه دسترسی به صوت به کاربران، اخراج کاربران و …. از دسترسی های کاربران مدیر می باشد و تنها مدیر کلاس می تواند وضعیت حاضرین کلاس را عوض نمایید و کاربری از یک گروه به گروه دیگر منتقل نماید.

– Presenters ارائه دهندگان: اساتید و استاد یار ها
کنترل کلاس اعم از مدیریت فایل ها، محیط اشتراک گذاری ، صوت از دسترسی های کاربران ارائه دهنده می باشد.

– Participants شرکت کنندگان: دانش پژوهان و کاربران مهمان
حضور در کلاس، گفتگوی متنی بصورت عمومی و خصوصی  Chat ،دانلود فایل، مشاهده محیط اشتراک گذاری،شنیدن صوت کلاس، شرکت در نظرسنجی و درصورت اجازه مدیر کلاس گفتگوی صوتی از دسترسی های کاربران این بخش می باشد.

2 نوار ابزار
در این بخش امکانات زیر موجود می باشد

• ( صوت از طریق میکروفون): جهت صحبت کردن در کلاس

• تصویر وب( کم): جهت اشتراک گذاری تصویر خود در کلاس

• اجازه گرفتن برای : چنانچه کاربران، میخواهند از میکروفون برای مطالب بیان استفاده نمایند

4-اشتراک گذاری صوت

شرکت کننده از طریق منو وضعیت با کمک گزینه میتواند از استاد تقاضای صحبت کند . استاد و سایرحاضران در کلاس با دیدن علامت کنار نام متوجه درخواست وی می شوند . مدیر ممکن است درخواست وی را بپذیرد و امکان صحبت برای او را فعال کند در این حالت در نوار ابزار گزینه برای وی فعال میگردد تا بتواند
تنظیمات لازم جهت اشتراک صدا و میکروفون خود را در کلاس انجام دهد . پس از تایید مدیر میکروفون شرکت کننده وصل میشود و با تصمیم استاد میکروفون وی قطع خواهد شد .

تذکر : برای جلوگیری از قطع وصل و شدن صدا یا اکو شدن صدا، پس از پایان صحبت خود مجدد روی این آیکون کلیک نمایید تا صدای میکروفون شما در حین صحبت بقیه کاربران پخش نگردد .
در صورتی استاد و یا کاربری در کلاس آنلاین از گفتگوی صوتی استفاده نماید . آیکون میکروفون به صورت چشمکزن در جلوی نام کاربری نمایش داده خواهد شد.

تست صوت ( 4 گام):
جهت تست اتصال صوت از گزینه meeting در نوار ابزار گزینه ی Audio Setup Wizard را بزنید و در پنجره بازشده بر روی next کلیک نمایید.

گام اول (تست پخش صوت) : در پنجره باز شده بر روی Play Sound کلیک نمایید ، از سمت سامانه بصورت آزمایشی صوتی برای شما پخش می گردد و در ادامه بر روی Nextt کلیک نمایید.`

گام دوم (انتخاب میکروفون) : در این مرحله میکروفون خود را انتخاب نمایید و سپس بر روی next کلیک نمایید .

سوم گام (ضبط و پخش صوت): در این مرحله بر روی Record کلیک نمایید و صدا ی خود را جهت تست ضبط نموده، در انتها صدای خود را با کلیک بر روی Recording Play ، سامانه صدای خود شما را پخش خواهد نمود

گام آخر(تست سکوت) : با کلیک بر روی Test Silence تمامی صوت هایی که در محیط کلاس در حال پخش می باشد قطع  می گردد.

نکات:
o در صورتی که مرحله دوم صوتی را نشنیدید ، اسپیکر خود را با پخش فایل صوتی از داخل رایانه بررسی نمایید و در صورتی که  اتصالات شما از داخل رایانه بررسی گردید و بدون مشکل بود، بطور کامل مرورگر خود را بسته و آخرین نسخه نرم افزار های مورد نیاز را نصب نمایید و دوباره وارد سامانه شوید.
o در صورتی که در مرحله چهارم صوت شما ضبط و یا پخش نشد ، اتصالات خود را بررسی نمایید و از برنامه های داخلی ویندوز میکروفون خود را تست نمایید.

تغییر وضعیت در کلاس

در معرفی امکانات نوار ابزار این بخش تحت عنوان اجازه گرفتن و نمایش وضعیت بیان شد.
در این بخش چندین گزینه وجود دارد که در واقع تغییری در وضعیت فرد حاضر در کلاس ایجاد می کند.

شرکت میتوانند کنندگان با انتخاب گزینه Raise Hand از مدیر درخواست صحبت در کلاس را داشته باشند .
مدیر در صورت تمایل میتواند درخواست وی را قبول کند در این حالت امکان صحبت کردن برای درخواست دهنده فعال میشود و وی در صورت داشتن امکانات میتواند از این ویژگی بهره گیرد .

نکته : حتی اگر دانشجو درخواست ندهد نیز باز هم مدیر امکان فعال کردن میکروفون برای شرکت کننده گان در کلاس را دارد. از این ویژگی میتواند در پرسش در کلاس بهره برد .

همچنین استاد ممکن است در کلاس بخواهد یک نظرسنجی داشته باشد که در این نظرسنجی بتواند بسیار سریع نظر شرکت کنندگان را مبنی بر موافقت یا مخالفت بداند وی میتواند این سوال را با صحبت کردن یا چت مطرح کند و دانشجویان موافقت یا مخالفت یا ممتنع بودن خود را با انتخاب وضعیت Agree یا Disagree یا away step اعلام کنند کلیه افراد(مدیر، ارائه دهنده و شرکت کننده )همگی میتوانند نظر خود را از طریق این منو ثبت نمایند .

و نتیجه نظر تمام افراد در بخش نمایش وضعیت view status Attended به کلیه کاربران و حاضران در کلاسنمایش داده میشود.

نکته:تفاوت این امکان با نظرسنجی که در ادامه بیان خواهد شد در سرعت پاسخگویی و اعلام نتایج وهمچنین نمایش نظرات به تمامی کاربران است

ممکن است در منو چت دانشجویان دائم در حال بحث و درج متن باشند و دانشجویی تقاضا تسریع در امر آموزش یا کندتر شدن روال آموزش را داشته باشند در این حالت درخواست خود را بسیار سریع با انتخاب وضعیت SpeedUp و SlowDown اعلام میکنند زیرا ممکن است تقاضای وی در پنجره چت پیامهای میان کاربران گم شود و مدیر نتواند ان را مشاهده کند. نمایش این درخواست وضعیت و دانشجو در بخش نمایش حاضران کنار نام دانشجو به کلیه کاربران نمایش داده میشود.
از دو وضعیت Laughter و Applause نیز در مواقع نیاز افراد حاضر در کلاس میتوانند بهره گیرند.
جهت پاک کردن و خروج از وضعیت گزینه Clear Status تدارک دیده شده است

3 .پنجره یادداشت ها Notes
در این پنجره به استاد و یا کارشناسان اجازه می دهد مطالبی را جهت اطلاع رسانی به کاربران ثبت نمایند، کاربران فقط دسترسی به نمایش این پنجره را دارند. در این پنجره میتوان مطالب را از نظر رنگ و سایز و نوع قلم متفاوت درج  نموده و کاربران تنها مشاهده گر یادداشتهای درج شده هستند.

-4 پنجره گفتگوی متنیChat
این پنجره جهت گفتگو متنی بصورت عمومی و خصوصی بین کاربران اعم از مدیران ، اساتید و کاربران می باشد. جهت استفاده از این امکان اشاره گر موس را بر روی کادر مشخص شده قرار داده کلیک کنید ، سپس متن دلخواه خود را تایپ و دکمه Enter را بزینید

جهت استفاده از چت خصوصی روی نام کاربر مورد نظر رفته و در خواست چت خصوصی دهید( مانند شکل )

جهت بازگرداندن به حالت گفتگوی متنی عمومی در پنجره گفتگوی متنی بر روی سربرگ Everyone کلیک شود.

-5 پنجره فایل هاFiles
گاهی علاوه بر اشتراک مطالب که تنها مطالب را به کاربر نمایش میدهد و امکان دانلود ندارد نیاز است تا فایلی را جهت دانلود کاربران در اختیار انها قرار دهیم. پنجره فایل این امکان را فراهم مینماید . حاضران نیز میتوانند فایلهای اپلود شده را ببینند و موارد را به صورت دانلود انتخابی کنند یا و از منو کنارکلیه موارد را یکجا دانلود نماید .

-6 پنجره اشتراک گذاری Share:
استاد و یا مدیر کلاس مطالب میتواند مورد نیاز در کلاس را برای شرکت کنندگان به اشتراک بگذارد و کلیه شرکت کنندگان تنها میتوانند فایلها اشتراک شده را مشاهده نمایند . این موارد اشتراک شده میتواند مستندات یا صفحه یا و نمایش تخته سفید باشد اشتراک صفحه نمایش معمولا جهت نمایش نرم افزار و … به کار میرود .
مستندات میتواند جزوه و … و باشد تخته سفید جهت درج متن روی تخته و سیستم آموزش سنتی در نظر گرفته شده است.

در تمامی موارد گفته شده شرکت کننده دخالتی ندارد و صرفا اطلاعات اشتراکی را مشاهده میکند 

پنجره پرسش و پاسخ

مدیریت کلیه پرسشهای حاضران از طریق پنجره چت بسیار سخت است.امکان خطای انسانی و بی پاسخ ماندن برخی سوالها در این حالت بسیار زیاد است به این جهت در چنین مواردی استفاده از پنجره پرسش و پاسخ توصیه میگردد . کلیه شرکت میتوانند کنندگان پرسش درج نمایند .مدیران و ارائه دهندگان کلاس این پرسش ها را مشاهده میکنند و میتوانند پاسخ را به صورتی عمومی بیان کنند یا پاسخ خصوصی برای پرسشگر درج نمایند .
همچنین مدیران و ارائه دهندگان میتوانند پرسش خاصی را به مدیر یا ارائه دهنده ای دیگر ارجاع دهند . در این حالت سایر مدیران و ارائه دهندگان امکان درج پاسخ برای پرسش را نخواهند داشت .

پنجره درج پرسش به صورت زیر است :

شرکت کننده پاسخ سوالهای خود را به صورت زیر ملاحظه می .کند

موارد با رنگ قرمز پاسخ های خصوصی به سوالها را نشان میدهد .
سایر دانشجویان پس از ثبت پاسخ از سوی مدیر میتوانند سوال و جواب مطرح شده را در لیست خود ببینند پس اگر سوالی پاسخ داده نشده باشد در لیست سوالات سایر دانشجویان نمایش داده نخواهد شد و پس از پاسخ به سوال است که ان سوال و جواب به سایرین نمایش داده میشود .


پنجره پیوند وب
در این بخش مدیر میتواند آدرس سایت های مد نظر را به صورت جدا از چت در اختیار حاضران قرار دهد .

در واقع مدیر لینک های مد نظر را درج میکند حاضران کلاس این لیست را مشاهده نموده میتوانند و این لینک ها مشاهده و پیمایش نمایند.

فارسی سازی و بهینه سازی شده توسط گروه ایران مهر

افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل Subscribe & Download فارسی|به همراه ویدیو آموزشی آموزش ویدیویی ووکامرس | راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس افزونه سئو وردپرس | افزونه یواست سئو حرفه ای Yoast Seo Premium قالب رزرو هتل و آژانس تراولو قالب حرفه‌ای فروشگاهی نیوکالا وردپرس | قالب جدید دیجی کالا قالب شرکتی متریال نگین وردپرس